Orosz hússaláta

Orosz hússaláta
pinit

Orosz hússaláta

Nehézség:BeginnerElőkészítési idő: 15 percFőzési idő: 15 percPihenő idő: 40 percTeljes idő::1 óra 10 percAdag:4 servingsKalóriák: kcal Legjobb évszak:Summer

Description

Az orosz konyha nevezetes előétele az orosz hússaláta.
Ezt a receptet kicsit átalakítottam, így kb. 20 perc alatt készen van.

Hozzávalók

Elkészítés

  1. A tejfölből, majonézből, mustárból sóval, őrölt borssal tartármártást készítek.
  2. A krumplit kis kockákra vágom és megfőzöm.
    A tojásokat szintén megfőzöm.
    Amíg a krumpli és a tojás elkészül, apró kockákra vágom a csemege uborkát, felvágottat, almákat.
  3. Végül mindent belekeverek a tartármártásba és hűtőbe teszem.
Kulcsszavakcsirke, uborka, tartár

Az orosz konyha nevezetes előétele az orosz hússaláta.
Ezt a receptet kicsit átalakítottam, így kb. 20 perc alatt készen van.

Az eredeti saláta maradék sült hús felhasználásával készül, amit én sonkás felvágottal helyettesítettem. Illetve, mivel nem igazán eszem nyers hagymát, ezt az összetevőt is kihagytam. Viszont, ha szeretitek a hagymát, akkor mindenképpen tegyetek bele, mert úgy sokkal finomabb.

Története

A hússaláta rövid története

Nevét a francia-belga Lucien Olivierről kapta, aki az Ermitázs étterem séfje volt az 1850-es évek közepén. A fogás lényegesen “extrább” összetevőket tartalmazott a mai orosz hússalátához képest, úgy mint fekete kaviárt, kapribogyót, fajd vagy fácánhús- rétegeket és párolt rákfarkat. Az ezekhez tálalt öntett jóval pikánsabb volt a mainál, és az egészet vékony uborka és krumpliszeletek díszítették.

A saláta első ízbeni megreformálása Ivan Ivanovnak köszönhető. Ő volt ugyanis Olivier sous séfje, aki elleste a saláta receptét, és a Moszkva hotelben tálalta fel. A legnagyobb mértékű változást végül a 20. század közismert eseménye, az orosz forralom eredményezte a hússaláta történetében. Az urizálásnak befellegzett, így az Olivje saláta is jóval egyszerűbb összetevőket kapott: a fajdot csirkével, a rákot tojással, az öntetet pedig majonézzel helyettesítették. Így született meg a ma is ismert és a magyar konyhában is közkedvelt orosz hússaláta. – olvastam itt.

Oroszországban a szilveszteri vacsora elképzelhetetlen az Olivje saláta nélkül, de más családi ünnepeknek is fontos étele.

Az orosz hússaláta összetétele

Az Olivje saláta különlegességét a ritka összetevőkön (fajd vagy fácán, fekete kaviár, rákfarok, borjúnyelv) kívül a hozzá adott salátaszósz jelentette, ennek a szósznak az összetételét Oliver mester haláláig titokban tudta tartani. Azonban az alapvető összetevői ismeretében a saláta egész Európában elterjedt, napjainkban Spanyolországban „Ensaladilla Rusa” néven egyike a legkedveltebb tapasoknak. Az orosz hússaláta kötelezően a következő alkotórészekből áll: főtt krumpli, sárgarépa, hagyma, savanyú uborka, főtt tojás, főtt kockára vágott csirkehús és a nevezetes olivje szósz helyett majonéz, vagy provanszi szósz.

Orosz hússaláta

Nehézség: Kezdő Előkészítési idő 15 min Főzési idő 13 min Teljes Idő 28 perc
Adag: 4
Legjobb évszak: Nyár

Leírás

Az orosz konyha nevezetes előétele az orosz hússaláta.
Ezt a receptet kicsit átalakítottam, így kb. 20 perc alatt készen van.

Hozzávalók

Elkészítés

  1. A tejfölből, majonézből, mustárból sóval, őrölt borssal tartármártást készítek.

    1. A krumplit kis kockákra vágom és megfőzöm.
    2. A tojásokat szintén megfőzöm.
    3. Amíg a krumpli és a tojás elkészül, apró kockákra vágom a csemege uborkát, felvágottat, almákat.
  2. Végül mindent belekeverek a tartármártásba és hűtőbe teszem.

Kulcsszavak: csirke, saláta, uborka, tartár
Receptkártya készítője WP Delicious

ladybug

Kenyeres Katalin

Szia. Kenyeres Katalin vagyok. Üdvözöllek az oldalamon.

Két lányom van, akik nemrég költöztek másik városba, és mivel az egyetem és a munka mellett kevés idejük van a főzésre, létrehoztam ezt a gasztroblogot számukra és mindazoknak, akik hasonló helyzetben vannak. Itt olyan recepteket találsz, amelyek gyorsan és egyszerűen elkészíthetők, ugyanakkor táplálóak is.

Számomra fontos, hogy a fiatalok a recepteket ne szóról-szóra kövessék, hanem tanuljanak meg alkalmazkodni a saját ízvilágukhoz. A receptek során bátran változtathatnak az összetevőkön, és igazodhatnak a saját ízlésükhöz. Például amikor a  lányaim kicsik voltak, nem szerették a zöldbablevest, mert nem ízlett nekik a kapor. Így elhagytam a kaprot és zöldpetrezselyemmel főztem meg a levest. Nos, azóta is így készítem és a kedvenc levesük lett.

A blogot kifejezetten kezdőknek szánom, így nagy hangsúlyt fektetek az egyszerű lépésekre. Remélem, hogy inspirálni tudlak titeket a konyhában való kísérletezésre. Jó munkát és jó étvágyat kívánok!

 
 
 

Leave a Comment

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük