Magyaros gombaleves

Magyaros gombaleves
pinit

Magyaros gombaleves

Nehézség:BeginnerElőkészítési idő: 5 percFőzési idő: 20 percPihenő idő: percTeljes idő:: 25 percAdag:2 servingsKalóriák: kcal Legjobb évszak:Available


Leírás

A magyaros gombaleves nemcsak egy ízorgia, hanem az őszi időjárás kellemetlenségeire is gyógyír: melegítő, tápláló és tele van tápanyagokkal, amelyek erősítik testünket és lelkünket egyaránt.

Hozzávalók

Elkészítés

  1. Az étolajon megfonnyasztom a hagymát és rádobom a megtisztított, felszeletelt gombát.
  2. Picit megsózom és addig párolom így, amíg levet enged, (kb. 5 perc).
    Megszórom egy ek. liszttel és egy kk. pirospaprikával, elkeverem majd felengedem kb. 7 dl vízzel.
  3. Sóval, majorannával, babérlevéllel és őrölt borssal fűszerezem és kb. 20 perc alatt puhára főzöm.
  4. A végén tejfölt keverek hozzá. Levesbetétként nokedlit vagy csipetkét ajánlok.
Kulcsszavakleves, gomba

Magyaros gombaleves

Az őszi hűvösök beköszöntével nincs is jobb módja annak, hogy felmelegedjünk és megörvendeztessük az ízlelőbimbóinkat, mint egy tányérnyi sűrűn gőzölgő, magyaros gombaleves. Ez a tradicionális magyar étel olyan gazdag ízvilágot kínál, ami minden falatnál melegséget és otthonosságot sugall.

A gombák különlegesen izgalmas alapanyagként szolgálnak ebben az ételben, amelyeknek karakteres ízét a majoranna és más fűszerek kiválóan kiegészítik. A magyaros gombaleves nemcsak egy ízorgia, hanem az őszi időjárás kellemetlenségeire is gyógyír: melegítő, tápláló és tele van tápanyagokkal, amelyek erősítik testünket és lelkünket egyaránt. Fedezzük fel ezt a hagyományos, könnyen elkészíthető ételt, és engedjük, hogy az aromái és ízei elragadjanak bennünket egy utazásra a magyar konyha varázslatos világába.

Bizony, gombák valóban kiváló növényi fehérje források, és számos más tápanyaggal is rendelkeznek. Az őszi időszak ideális a gombaösszegyűjtésre és a gomba alapú ételek elkészítésére. A gombalevesek különösen népszerűek ilyenkor, mivel melegítőek és táplálóak.

Fűszerek és a gomba

Az említett gombaleves egyik kiemelkedő tulajdonsága az, hogy könnyű és gyorsan elkészíthető, így ideális választás hétköznapokon, amikor kevés idő van a főzésre. A gombák sokféle fűszerrel és ízzel jól kombinálhatók, így lehetőség van különböző ízvilágok kialakítására. A majoranna például kiváló választás a gombaíz fokozására, és a magyaros ízvilágú levesekhez is remekül passzol.

Egy tipikus gombaleves elkészítéséhez általában gombát (például csiperkét vagy erdei gombát), hagymát, fokhagymát, tejszínt vagy tejet, és természetesen fűszereket használnak. A majoranna mellett olyan fűszerek is jól illenek hozzá, mint például petrezselyem, bors, só és friss citromlé.

Az ilyen levesek nemcsak ízletesek, hanem egészségesek is, mivel a gombák antioxidánsokban, vitaminokban (például D-vitamin) és ásványi anyagokban (például szelén) gazdagok. Emellett alacsony kalóriatartalmúak és rostban is gazdagok lehetnek, így segíthetnek a teltségérzet fenntartásában és a testsúly kontrollálásában is.

Az őszi hűvös időkben tényleg semmi nem múlhat felül egy jó tálka gombalevessel, ami nemcsak finom, hanem egészséges is. Érdemes kipróbálni különböző gombafajtákkal és fűszerezésekkel kísérletezve, hogy megtalálja a személyes kedvencét!

A gomba élettani hatásairól bővebben a Pirított gombás rizottó receptemnél olvashattok.

Magyaros gombaleves

Nehézség: Kezdő Előkészítési idő 5 min Főzési idő 20 min Teljes Idő 25 perc
Adag: 1
Legjobb évszak: Megfelelő egész évben

Leírás

A magyaros gombaleves nemcsak egy ízorgia, hanem az őszi időjárás kellemetlenségeire is gyógyír: melegítő, tápláló és tele van tápanyagokkal, amelyek erősítik testünket és lelkünket egyaránt.

Hozzávalók

Elkészítés

  1. Az étolajon megfonnyasztom a hagymát és rádobom a megtisztított, felszeletelt gombát.

    1. Picit megsózom és addig párolom így, amíg levet enged, (kb. 5 perc).
    2. Megszórom egy ek. liszttel és egy kk. pirospaprikával, elkeverem majd felengedem kb. 7 dl vízzel.
  2. Sóval, majorannával, babérlevéllel és őrölt borssal fűszerezem és kb. 20 perc alatt puhára főzöm.

  3. A végén tejfölt keverek hozzá. Levesbetétként nokedlit vagy csipetkét ajánlok.

Kulcsszavak: leves, gomba
Kategória
Receptkártya készítője WP Delicious

ladybug

Kenyeres Katalin

Szia. Kenyeres Katalin vagyok. Üdvözöllek az oldalamon.

Két lányom van, akik nemrég költöztek másik városba, és mivel az egyetem és a munka mellett kevés idejük van a főzésre, létrehoztam ezt a gasztroblogot számukra és mindazoknak, akik hasonló helyzetben vannak. Itt olyan recepteket találsz, amelyek gyorsan és egyszerűen elkészíthetők, ugyanakkor táplálóak is.

Számomra fontos, hogy a fiatalok a recepteket ne szóról-szóra kövessék, hanem tanuljanak meg alkalmazkodni a saját ízvilágukhoz. A receptek során bátran változtathatnak az összetevőkön, és igazodhatnak a saját ízlésükhöz. Például amikor a  lányaim kicsik voltak, nem szerették a zöldbablevest, mert nem ízlett nekik a kapor. Így elhagytam a kaprot és zöldpetrezselyemmel főztem meg a levest. Nos, azóta is így készítem és a kedvenc levesük lett.

A blogot kifejezetten kezdőknek szánom, így nagy hangsúlyt fektetek az egyszerű lépésekre. Remélem, hogy inspirálni tudlak titeket a konyhában való kísérletezésre. Jó munkát és jó étvágyat kívánok!

 
 
 

Leave a Comment

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük