Kinder torta

Kinder torta
pinit

Kinder torta

Nehézség:BeginnerElőkészítési idő: 10 percFőzési idő: 20 percPihenő idő: 20 percTeljes idő:: 50 percAdag:4 servingsKalóriák: kcal Legjobb évszak:Available

Leírás

Imádom a Kinder tejszeletet. Pár recept elolvasása után, kialakítottam a saját verziómat. Tényleg egyszerű és nagyon finom lett:)

Hozzávalók

  • A krémhez:

  • A tetejére:

Elkészítés:

  1. A piskóta készítését itt olvashatod. A 18×24 cm-es tepsibe 4 tojásból 18-20 percig sül a piskótám 170 fokon.
  2. Egy tálban a natúr vajkrémet összekeverem a porcukorral.
    Egy másik tálban felverem a tejszínhabot robotgéppel pár perc alatt, a végén hozzáadok egy ek. habfixálót. (Nem akartam többet, nehogy “betúrósodjon” a hab.)
    A felvert habhoz hozzáadok egy kk. vanília aromát és a vajkrémet, majd habverővel összeforgatom.
  3. A piskótát félbe vágom és megkenem vaníliás-cukros vízzel.
  4. Rákenem a krémet, elsimítom és ráfordítom a felső lapot.
    Egy edényben gőz fölött étcsokit olvasztok egy evőkanál étolajjal és ezzel bevonom a tortát, majd pár órára hűtőbe teszem.
Kulcsszavakdesszert, piskóta, mascarpone

Kinder torta

Imádom a Kinder tejszeletet. Jó pár recept elolvasása után, kialakítottam a saját Kinder torta verziómat. Tényleg egyszerű és nagyon finom lett:)”A Kinder tejszelet egy klasszikus finomság, ami tökéletes választás reggelire, tízóraira, uzsonnára, vagy amikor nem tudunk neki ellenállni.”

Nagyon sok süteményem, tortám alapja csokis piskóta, aminek a készítését itt olvashatod.

A tej élettani hatása

Időről-időre fellángol a vita a tej élettani hatásai körül. Áldás vagy átok a fogyasztása, fontos tápanyagokat biztosít-e, vagy megmérgezi a szervezetünket? Pontot nem tehetünk a vita végére, de van néhány erős érvünk!

A tej: élet, erő, egészség – tanították gyermekkorunkban. Manapság, ahogy ezt a sajnálatosan visszaeső tejfogyasztás mutatja, kicsit sikerült megkérdőjelezni ezt az alapigazságot is. Pedig a tej valóban az egyik legértékesebb táplálékunk, tele olyan anyagokkal, amelyek minden életszakaszban segítik az élettani funkciókat, az egészséges testi és szellemi fejlődést. Kedvező élettani hatásai folytán a tejnek egészségmegőrző szerepe van, a szervezet immunrendszerét javíthatja, a táplálkozással összefüggő betegségek java részét – pl. a szív- és érrendszeri betegségeket, a magas vérnyomást, a vastagbél daganatos betegségeit, a csontritkulást vagy a fogszuvasodást – illetően pedig betegségmegelőző hatása is kimutatható. Igaz az is, hogy például a szív- és érrendszeri betegségek kockázata vagy megléte esetén némi óvatosságra szükség van, hiszen a nagyobb zsiradéktartalmú tejfélék rendszeres fogyasztása számottevő koleszterin- és telítettzsírsav-terhelést jelenthet a szervezet számára.

A tej és tejtermékekről szólva meg kell említenünk azokat is, akiknek a szervezete különféle okok miatt nem vagy csak nehezen tolerálja a tej fogyasztását: sokakat érint a laktózintolerancia illetve számosan szenvednek a tejfehérjével szemben fellépő allergiában.

Gazdag forrás

A tej és a tejtermékek élettani hatásai szoros kapcsolatban vannak összetételével, amely rendkívül bonyolult fehérje-, zsír-, szénhidrát “turmixként” fogható fel, a biológiailag aktív anyagok széles skáláját tartalmazza, így tápértéke messze meghaladja az energiatartalomból származó “tápláló” értéket. Energiatartalma elsősorban zsiradéktartalmával függ össze (a teljes tejben 3,2-5,0%; a fölözött tejekben 1,4-2,8%, a zsírszegény tejben akár 0,1%). Zsiradékai közt megtalálhatjuk az állati eredetű zsírok szinte minden típusát, köztük az idegrendszer működéséhez fontos ún. foszfolipideket is.

Természetesen, mint minden más állati eredetű termékből, a koleszterin és származékai sem hiányoznak belőle, igaz, nagyon csekély mennyiségben vannak jelen. A tej kiváló minőségű, komplett fehérjét tartalmaz jól emészthető formában. A szénhidrátok döntő hányadát a laktóz adja. Tetemes az ásványianyag- és nyomelemtartalma, s elsősorban zsíroldékony vitaminok találhatók benne.

A tej jótékony élettani hatásait felsorolni is nehéz, a fogszuvasodás ellen védő hatástól kezdve (sajtok), a gyomor-bél rendszerben kifejtett antimikrobiális hatásig, bizonyos tumorféleségekkel szemben védő hatáson (pl. vastagbéldaganatok), az egészséges csontfejlődés elősegítésén át. Az általános hatások között említésre méltó a vérnyomáscsökkentő hatás (kazokinin, laktokinin) a tej kalciumtartalmával összefüggésben, továbbá az immunrendszerre gyakorolt hatása sem elhanyagolható.

Egészségesebb mikroflórát teremt a bélben

A tej szénhidráttartalmának túlnyomó részét a tejcukor (laktóz) teszi ki, amely mintegy 30 százalékát adja a teljes tej energiatartalmának. A laktóz a vékonybélben, az epithel sejtek membránjában képződő laktáz enzim hatására galaktózra és glükózra bomlik, és ezek a cukrok a szervezet saját baktériumflórája (probiotikumok) tápanyagául is szolgálnak. A jelenlévő tejsavbaktériumok savas körülményeket teremtenek, ami megakadályozza a bazofil, főként fehérjebontó és rothasztó baktériumok szaporodását, acidofil flórával helyettesítve azokat.

A laktulóz a vékonybél utolsó szakaszáig is eljut jelentősebb átalakulás nélkül. A laktulózadagolással az antibiotikumos kezeléssel elpusztított bélflórát is könnyen helyre lehet hozni, és székrekedés esetén is javasolják a laktulózsziruppal való kezelést.

A kalcium felszívódása számottevően megnő, ha a táplálék laktózt is tartalmaz. Ezt a hatást nem magának a laktóznak, hanem a tejsavnak tulajdonítják, amely mikrobiális hatás következményeként jön létre az emésztőrendszerben, és ezért a savanyú tejtermékeknél nagyobb kalciumfelszívódást figyeltek meg.

Élő kultúrás termékek

A savanyított tejtermékeknek kisebb a laktóztartalmuk, a szénhidrát felszívódásuk kedvezőbb, fehérjekomponenseik mintegy “előemésztett” formában vannak jelen, és nagy a szervessav-tartalmuk. Ezen a termékcsoporton belül is különlegesek azok a készítmények, amelyek élő kultúrát (általában tejsavbaktériumokat) tartalmaznak.

Élettani hatásuk igen széles, s további előnyös tulajdonságaik is vannak a nem fermentált tejtermékekkel szemben. Általános hatásként említhető, hogy számottevően csökkentik a különféle patogén és egyéb baktériumtörzsek által okozott hasmenés előfordulását, illetve lefolyásának súlyosságát. A bélflóra kedvező irányba való módosításával előnyös immunológiai hatások is megjelenhetnek. A probiotikus élelmiszerek piacát a tejtermékek uralják.

Korszerűségük legfontosabb kritériuma az élő probiotikus csíraszámuk, amelynek minimum százmilliós, 108 értékűnek kell lennie grammonként. A probiotikumok legjobb hordozója a savanyú tej-, tejszín- és túrókészítmények, a vaj- és sajtkrémek, valamint az érlelt sajtok. – a teljes cikk itt olvasható.

Ezt a Kinder torta receptet bátran ajánlom mindenkinek.

Kinder torta

Nehézség: Kezdő Előkészítési idő 10 min Főzési idő 20 min Pihenő idő 20 min Teljes Idő 50 perc
Adag: 4
Legjobb évszak: Megfelelő egész évben

Leírás

Imádom a Kinder tejszeletet. Pár recept elolvasása után, kialakítottam a saját verziómat. Tényleg egyszerű és nagyon finom lett:)

Hozzávalók

A krémhez:

A tetejére:

Elkészítés

  1. A piskóta készítését itt olvashatod. A 18x24 cm-es tepsibe 4 tojásból 18-20 percig sül a piskótám 170 fokon.

  2. Egy tálban a natúr vajkrémet összekeverem a porcukorral.
    Egy másik tálban felverem a tejszínhabot robotgéppel pár perc alatt, a végén hozzáadok egy ek. habfixálót. (Nem akartam többet, nehogy "betúrósodjon" a hab.)
    A felvert habhoz hozzáadok egy kk. vanília aromát és a vajkrémet, majd habverővel összeforgatom.

  3. A piskótát félbe vágom és megkenem vaníliás-cukros vízzel.

  4. Rákenem a krémet, elsimítom és ráfordítom a felső lapot.
    Egy edényben gőz fölött étcsokit olvasztok egy evőkanál étolajjal és ezzel bevonom a tortát, majd pár órára hűtőbe teszem.

Kulcsszavak: desszert, piskóta, mascarpone
Receptkártya készítője WP Delicious

ladybug

Kenyeres Katalin

Szia. Kenyeres Katalin vagyok. Üdvözöllek az oldalamon.

Két lányom van, akik nemrég költöztek másik városba, és mivel az egyetem és a munka mellett kevés idejük van a főzésre, létrehoztam ezt a gasztroblogot számukra és mindazoknak, akik hasonló helyzetben vannak. Itt olyan recepteket találsz, amelyek gyorsan és egyszerűen elkészíthetők, ugyanakkor táplálóak is.

Számomra fontos, hogy a fiatalok a recepteket ne szóról-szóra kövessék, hanem tanuljanak meg alkalmazkodni a saját ízvilágukhoz. A receptek során bátran változtathatnak az összetevőkön, és igazodhatnak a saját ízlésükhöz. Például amikor a  lányaim kicsik voltak, nem szerették a zöldbablevest, mert nem ízlett nekik a kapor. Így elhagytam a kaprot és zöldpetrezselyemmel főztem meg a levest. Nos, azóta is így készítem és a kedvenc levesük lett.

A blogot kifejezetten kezdőknek szánom, így nagy hangsúlyt fektetek az egyszerű lépésekre. Remélem, hogy inspirálni tudlak titeket a konyhában való kísérletezésre. Jó munkát és jó étvágyat kívánok!

 
 
 

Leave a Comment

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük